Vyhledej...

školu/fakultu
přípravný kurz
učebnici
seminárku
ve fulltextu

Články

Jak se dostat na nejžádanější obory vysokých škol KamPoMaturitě.CZ

Jak se dostat na nejžádanější obory vysokých škol

Zajímá vás, kde se na dané obory můžete přihlásit? Jaké jsou konkrétní požadavky k přijímačkám pro rok 2020? Informace pro obory, které neuvádíme v tomto přehledu, najdete na www.VysokeSkoly.com, aktuální informace k 2. kolům a prodloužení termínů pro podání přihlášek pak zde.

Nejžádanější obory doporučujeme nastudovat z našich e-booků - stáhněte si je zdarma, podívejte se na videa: práva, medicína, psychologie, ekonomie, humanitní obory, TSP OSP, Policejní akademie ČR, nejžádanější obory

Nepovedly se vám přijímačky? Přečtěte si, jak napsat žádost o přezkoumání rozhodnutí a podat odvolání.

Celý článek

článek jak se dostat na nejžádanější obory vysokých škol: pedagogické fakulty

Jak se dostat na pedagogické fakulty

Pedagogicky zaměřené obory můžete studovat na 9 pedagogických fakultách a 3 soukromých vysokých školách. Kromě toho nabízejí učitelské obory téměř všechny veřejné vysoké školy. Šanci na přijetí máte obvykle mezi 30 a 50 %. Zjistěte aktuální náplně přijímacích zkoušek, vyzkoušejte vzorové testy, nastudujte doporučenou literaturu v našem přehledu.

 

Celý článek

články jak se dostat na humanitní obory

Jak se dostat na humanitní obory

Psychologii, filozofii, logiku, politologii, sociologii, sociální politiku a sociální práci, historické vědy, filologii, pedagogiku, informační studia a knihovnictví, překladatelství a tlumočnictví, obecnou teorii a dějiny umění a kultury a další obory lze studovat na 44 fakultách humanitních, pedagogických, filozofických, teologických a sociálních věd a dalších fakultách veřejných vysokých škol. Humanitní obory jsou dále v nabídce na 15 soukromých vysokých školách. Učitelské, ekonomicky zaměřené obory a obory psychologie uvádíme v samostatném článku.

 

 

 

Celý článek

článek jak zvládnout testy osp tsp

Jak zvládnout testy OSP, TSP

TSP je přijímací zkouškou na fakulty brněnské Masarykovy univerzity (s výjimkou Lékařské fakulty, Fakulty sportovních studií a Fakulty sociálních studií, kde si TSP můžete zvolit, jinak vás čekají NSZ). Podle informací na stránkách NSZ (únor 2020) výsledky NSZ přes škol a fakult využívá místo vlastních přijímacích zkoušek nebo k nim přihlíží. Kompletní informace, vzorový test a další informace stáhnete zdarma v našem e-booku.

Celý článek

články - status studenta

Status studenta 2020 - do kdy jste studenty po maturitě?

Status studenta je pojem, který zahrnuje všechny studentské výhody. Zdravotní pojištění hrazené státem, úlevy na daních, studentské slevy na dopravu a další. V praxi ho upravuje 7 zákonných norem, jejichž bludištěm vás provede náš článek. Podívejte se na shrnutí - zůstane mi po maturitě status studenta? Do kdy jsem studentem po VŠ/VOŠ?

Celý článek

článek jak se dostat na nejžádanější obory politologie

Jak se dostat na politologii

Politologii můžete studovat na 8 fakultách veřejných škol a 3 školách soukromých. Další možnosti vám nabízí zaměření na bezpečnost, strategická studia, mezinárodní vztahy nebo hospodářskou politiku či veřejnou správu - programy včetně náplní najdete na www.VysokeSkoly.com. Šance na přijetí se pohybuje mezi 20 a 50 %. Vyzkoušejte ukázkové testy a testy z minulých let, podívejte se na doporučenou literaturu a na náplň a data přijímacích zkoušek.

Celý článek

článek jak se dostat na ekonomické fakulty

Jak se dostat na ekonomické fakulty

Přemýšlíte o vysoké škole ekonomického směru? Management, cestovní ruch, podnikovou ekonomiku, finance a účetnictví, marketing a další ekonomické obory nabízí přes 60 fakult veřejných a státních vysokých škol, 30 soukromých škol a škol se zahraniční akreditací. Na všechny ekonomické obory se v minulém roce hlásilo přes 19 tisíc studentů, z nich se na dané školy dostane 69 procent. Stáhněte si zdarma e-book, jak se dostat na ekonomii, podívejte se i na další návody k nejžádanějším oborům

 

 

Celý článek

článek jak se dostat na nejžádanější obory vysokých škol žurnalistika a mediální studia

Jak se dostat na žurnalistiku

Studium žurnalistiky, mediálních studií, marketingové komunikace či public relations nabízí 6 fakult veřejných škol a 10 soukromých vysokých škol. Tyto obory najdete na filozofických či sociálněvědních fakultách, ale také na fakultách pedagogických. Pokud vás zajímají jiná zaměření (dramaturgie, scénáristika apod.), najdete je na uměleckých fakultách a školách po celé ČR - podrobnější informace včetně náplně oborů a podmínek přijímacího řízení uvádíme na www.VysokeSkoly.com.

 

Celý článek

Zobrazit všechny články

PR články

PR článek UC 2 2020

Naučte se s námi chápat svět velkých dat

Do roku 2025 prvky Internetu věcí vygenerují 80 zettabytů informací. Budoucnost = Big Data. Troufnete si na ně?

Celý článek

PR článek PlaCla 1 2020 pilotem na zkoušku

Chcete po maturitě zažít něco velkého? Staňte se pilotem na zkoušku

Maturita představuje pro většinu lidí první větší zkoušku v jejich životě a za její složení se určitě musíte nějak odměnit. A co je lepšího než odměna v podobě nějakého pořádného zážitku? Po maturitě vás čekají první opravdu dlouhé prázdniny, které pak na vysoké budete zažívat skoro každý rok, když uděláte včas zkoušky, tak je koukejte nějak využít.

Celý článek

PR článek LF MUNI 12 2019

Přemýšlíte, kam jít studovat medicínu? Lékařská fakulty Masarykovy univerzity nabízí nejmodernější výuku

Jestli váháte, na kterou lékařskou fakultu si podat přihlášku, přečtěte si rozhovor s prof. Martinem Repkem, který nově vede Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Ujistí vás, proč je nejlepší studovat medicínu právě v Brně.

Celý článek

PR článek Presto 12 2019 překladatel či tlumočník

Chci být překladatelem či tlumočníkem - co je třeba?

Pokud právě dokončujete střední školu a chtěli byste se dále vzdělávat na vysoké škole, stojí před vámi nelehká otázka. Čím jednou budu? Pokud máte v hlavě jasno a víte, že byste svou kariéru chtěli ubírat směrem k překladatelství či tlumočnictví, čtěte dál. Máme pro vás několik tipů.

Celý článek

PR článek UNOB 11 2019 dny otevřených dveří

Univerzita obrany zve na den otevřených dveří

Univerzita obrany opět nabízí středoškolákům možnost navštívit den otevřených dveří, který se uskuteční 5. prosince 2019 od 8.00 do 14.00 hodin v Brně. Na dnu otevřených dveří Fakulty vojenských technologií a Fakulty vojenského leadershipu se budou moci návštěvníci seznámit s nabídkou studia na akademický rok 2020/2021, prohlédnout si kolovou a pásovou bojovou techniku, ruční zbraně, dělostřelecké, protiletadlové a ženijní prostředky AČR, moderní laboratoře, a také shlédnout dynamické ukázky studentů UO. Nebude chybět ani pravý vojenský guláš a mikulášské překvapení.

Celý článek

článek Škola doporučená zaměstnavateli 11 2019

Škola doporučená zaměstnavateli 2019

V šestém ročníku soutěže se sešly na stupních vítězů  stejné fakulty jako v minulém roce. Do hlasování se v roce 2019 zapojilo celkem 532 zaměstnavatelů z celé ČR. Strojírenské a elektrotechnické obory v hodnocení ještě posílily, letos obsadily celou první desítku v kategorii fakult. KamPoMaturitě.cz je hrdým partnerem této soutěže.

Celý článek

Kam po maturitě: vysoká škola vs. práce

Řešíte dilema, kam po škole? Každý vám radí něco jiného a to vás ještě víc mate? V tomto článku se pokusíme shrnout výhody obou možností a pomoct vám tak s výběrem.

Celý článek

PR článek Invia 11 2019

Kam razí studenti ve chvílích volna? Aktuálně je trendy Malta

Maltské souostroví, sestávající z ostrovů Malta, Gozo a Comino, představuje takovou malou lákavou exotiku uprostřed Středozemního moře. Turisté sem míří za příjemným podnebím, krásnými plážemi i za působivými památkami. Na své si přijdou jednotlivci, rodiny, skupiny přátel a také studenti, kterým Malta coby bývalá britská kolonie nabízí možnost zdokonalit se v angličtině. Jak cestovat na Maltu s ohledem na studentský rozpočet? Prozradíme vám pár tipů a ukážeme nejlepší místa!

Celý článek

Zobrazit všechny PR články