Vyhledej...

školu/fakultu
přípravný kurz
učebnici
seminárku
ve fulltextu

Články

článek Technické obory: Co doporučují fakulty? 2019

Technické obory: Co doporučují fakulty?

Uvažujete o technickém oboru a váháte, kterou fakultu zvolit? Oslovili jsme vedení technicky zaměřených fakult z celé republiky, jejich postřehy najdete v tomto článku. Další informace uvádíme v e-booku a v zářijovém čísle časopisu.

Celý článek

Nový kurz - Aplikovaná psychologie

Nový kurz - APLIKOVANÁ PSYCHOLOGIE

Od listopadu pro vás otvíráme nový praktický kurz psychologie. Kurz je ideální jako doplňková příprava nejen na studium psychologie, pedagogiky, nebo např. sociální práce, ale svojí náplní je zajímavý i pro širokou veřejnost a zájemce o obor psychologie.

Celý článek

článek časopis 38 září 2019 kampomaturite.cz titulka

Přečtěte si nové číslo časopisu KamPoMaturite.CZ

Zářijové číslo časopisu KamPoMaturitě.CZ poputuje k maturantům v celé ČR. Prolistujte si jej nebo stáhněte zdarma na www.Casopis.KamPoMaturite.cz. Přečtěte si rozhovory s děkany technicky zaměřených fakult, zjistěte, jak vybrat vysokou školu a přežít první ročník, co ohlídat v maturitním roce, nebo vyzkoušejte test z matematiky a projděte si speciál zaměřený na technické obory.

 

 

Celý článek

článek scio nsz národní srovnávací zkoušky osp kampomaturite.cz

SCIO a Národní srovnávací zkoušky (NSZ) termíny pro 2019/20

Pro přijetí na některé vysoké školy jsou vyžadovány Národní srovnávací zkoušky, které pořádá firma SCIO. Tyto testy na  fakultách nahrazují přijímací zkoušky, některé fakulty pouze přihlížejí k dobrým výsledkům zkoušek.

Přihlásit se můžete ke kterémukoliv termínu, i před podáním přihlášky na samotnou vysokou školu. Pokud přijdete vícekrát, započte se vám jen nejlepší výsledek.

 

 

Celý článek

Články - kde se ještě můžete přihlásit na VŠ?

Které vysoké školy přijímají přihlášky i teď v 1. nebo ve 2. kole?

Většina veřejných a státních vysokých škol uzavřela příjem přihlášek v únoru a v březnu. I na jaře a v létě ale můžete uspět s podáním přihlášky. Rozpis podle jednotlivých škol najdete v příloze k článku. Přihlášky navíc přijímají soukromé vysoké školy (obvykle do konce září), vyšší odborné školy a jazykové školy pro pomaturitní jazykové studium. 

Celý článek

článek příprava na přijímačky 2020

Přípravné kurzy na VŠ od podzimu 2019

Chcete se dostat na vysokou? Připravte se na přijímací zkoušky 2020 se zkušenými lektory, doporučenými učebnicemi a to systematicky a pravidelně v přípravném kurzu.

Celý článek

článek rozvrh hodin 2019 2020 pdf xls ke stažení kampomaturite.cz 2016

Stáhněte si zdarma rozvrh hodin 2019/2020 s přehledem prázdnin a svátků

Máte už rozvrh na nadcházející pololetí či semestr? Tápou vaši rodiče, kde a kdy máte jaké aktivity? Připravili jsme pro vás rozvrh pro školu i další aktivity, kroužky a koníčky. U rozvrhu najdete i přehled prázdnin, státních svátků a dalších volných dnů. Použití je univerzální pro základní školy, střední školy i vysoké školy (tam tedy už bohužel bez těch školních prázdnin :-().

Celý článek

článek co si ohlídat na začátku školního roku

Co si ohlídat na začátku školního roku - manuál pro rodiče, žáky i studenty

Od první třídy základní školy až po maturitní ročník: každý školní rok je důležitý, ale některé jsou zlomové. V našem přehledu se dočtete, na co nezapomenout a na co se připravit.

Celý článek

Zobrazit všechny články

PR články

PR článek UC 9 2019

Proč a jak si vybrat soukromou vysokou školu?

Vnímali jste soukromé vysoké školy až jako druhou volbu? Možná je správný čas to změnit.

Celý článek

Pomaturitní studium angličtiny je dobrou volbou

Studentů, kteří se nedostanou na vysněnou vysokou školu, je každoročně dost. Někteří zvolí jako alternativu méně preferovanou univerzitu, jiní se rozhodnout jít pracovat a zkusit to za rok. Právě pro ty je skvělou volbou pomaturitní studium cizího jazyka. Hodí se ovšem i těm, co vlastně na vysokou vůbec jít nechtějí. S dobrou znalostí jazyka se totiž v životě neztratí.

Celý článek

Jak si jednoduše vytvořit webové stránky svépomocí

Chcete mít svůj vlastní web, ale nevíte, jak na to? Zaplatit si vlastního programátora je pro vás zbytečně vysokou investicí, ovšem zároveň chcete, aby internetové stránky vypadaly na úrovni? Potom se vám jistě bude hodit tento praktický návod na výrobu webu svépomocí. Bližší návod najdete dále v článku.

Celý článek

PR článek Unicorn College 8 2019 úvod

Jak nastartovat svoji úspěšnou kariéru už na vysoké škole?

Čerstvý titul, prázdný životopis a obtížné přesvědčování potenciálních zaměstnavatelů? Ne u absolventů Unicorn College!

Celý článek

PR článek Unicorn College 7 2019 Big Data

Big Data? Zábavnější, než byste mysleli!

Pojďte se s námi podívat do světa velkých dat. K čemu slouží a jak se naučit s nimi pracovat.

Celý článek

PR článek VŠTE ČB 6 2019 Daněk

Studuje na VŠTE a zároveň rozjíždí vlastní firmu, ve které dává práci spolužákům. Pětadvacetiletý Tomáš Daněk si plní sny

Má jasnou vizi, za kterou si jde pevným krokem. Pětadvacetiletý Tomáš Daněk nastoupil na Vysokou školu technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích s cílem, že se chce dát na podnikání. Někdo by počkal s rozjezdem vlastního byznysu až na ukončení studií, on však nikoliv. Živnost odstartoval již před dvěma lety a postupně začal zaměstnávat i své spolužáky. „O budoucnost se nebojím,“ říká student oboru konstrukce staveb.

Celý článek

PR článek Patrícia Lukáčová 5 2019

Příběh studenta: Jak mě pád telefonu téměř dostal do nemocnice

Není to tak dávno, co jsem se pod vlivem krásného počasí vybrala na túru. Tedy, dalo by se to spíše nazvat jen jakousi jarní procházkou. Mé tělo více nezvládlo. A i když nám už léto klepe na dveře, mně se stále daří udržovat zimní objem. Ze začátku mě hnala představa krásného výhledu, ale po pár metrech prudkého stoupání mě poháněla už jen motivační (někdy až trošku vulgární) slova mých kamarádů.
 

Celý článek

Hledáte si brigádu? Použijte novou službu Ideální brigáda

V současné době jsou studenti, ať už středních, nebo vysokých škol, poměrně nároční. Často však rodiče nejsou schopni platit ze svého všechny jejich aktivity, a proto si studenti hledají brigády, které mohou vykonávat i při studiu. Samozřejmě vysokoškolští studenti to mají jednodušší, neboť jejich rozvrh je mnohem volnější, často si mohou přednášky a semináře nastavit časově podle sebe. Jestliže tedy i vy hledáte přivýdělek, abyste měli nějakou korunu k dobru, nadchne vás nový projekt Ideální brigáda. Prázdniny se navíc blíží, a tak je nejvyšší čas hledat nějakou práci, abyste nestrávili celé dva měsíce jen tak doma. V následujících řádcích vám prozradíme, jak funguje a jak se zaregistrovat.

Celý článek

Zobrazit všechny PR články