Vyhledej...

školu/fakultu
přípravný kurz
učebnici
seminárku
ve fulltextu

Články

články dny otevřených dveří vš 2019 a 2020

Kdy vysoké školy pořádají dny otevřených dveří

Hlavní nápor akcí, pořádaných veřejnými vysokými školami, probíhá v zimě. V dalších měsících už převažují dny otevřených dveří, které konají soukromé vysoké školy. Nenechte si utéct akce fakult, které vás zajímají.

Stáhněte si aktualizované přehledy akcí vysokých škol:

Dny otevřených dveří veřejných a státních vysokých škol Dny otevřených dveří soukromých škol a škol se zahraniční akreditací
článek dny otevřených dveří banner veřejné VŠ článek dny otevřených dveří banner soukromé VŠ

Celý článek

Články - kde se ještě můžete přihlásit na VŠ?

Které vysoké školy přijímají přihlášky i teď v 1. nebo ve 2. kole?

Většina veřejných a státních vysokých škol uzavřela příjem přihlášek v únoru a v březnu. I na jaře a v létě ale můžete uspět s podáním přihlášky. Rozpis podle jednotlivých škol najdete v příloze k článku. Přihlášky navíc přijímají soukromé vysoké školy (obvykle do konce září), vyšší odborné školy a jazykové školy pro pomaturitní jazykové studium. 

Celý článek

Články - prázdniny a svátky v tomto a příštím školním roce kampomaturite.cz

Prázdniny ve školním roce 2019/2020 a 2020/2021

V článku najdete prázdniny až do roku 2021. A to na základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích. Nechybí ani informace o svátcích, které zasahují do školního roku.

 

Celý článek

článek brigády seminarky kampomaturite vysokeskoly.com 4 2019

Najděte si brigádu

Najděte si brigádu v celé ČR nebo v zahraničí - nově v sekci Brigády.

Celý článek

Články - na které vš se dostanete bez přijímaček

Na které fakulty se dostanete bez přijímaček?

Aktualizováno o 2. kola. V našem přehledu najdete ty fakulty, kde se alespoň na 1 obor můžete dostat bez přijímací zkoušky. Na mnoha dalších oborech vám navíc přijímací zkoušky prominou - stačí mít určitý studijní průměr, absolvovat příslušný počet let vybraný předmět, vykázat účast v olympiádě nebo soutěži z daného předmětu. Přehled všech oborů by byl hodně dlouhý, konkrétní obory najdete na www.VysokeSkoly.com. Tam zveřejňujeme také kontakty na studijní oddělení, kde doporučujeme informace o přijímacím řízení ověřit.
 

Celý článek

článek časopis 37 duben 2019 kampomaturite.cz titulka

Přečtěte si nové číslo časopisu KamPoMaturite.CZ

Dubnové číslo časopisu KamPoMaturitě.CZ poputuje k maturantům v celé ČR. Prolistujte si jej nebo stáhněte zdarma na www.Casopis.KamPoMaturite.cz. Přečtěte si o statusu studenta, podívejte se, které školy ještě přijímají přihlášky, nebo vyzkoušejte profesní test Scio Personline.

 

 

Celý článek

článek nové učebnice Taktik 2019

Nové učebnice 2019: Přijímačky a maturita v pohodě

Nově v našem e-shopu najdete učebnice pro přípravu na maturitu a přijímací zkoušky VŠ od nakladatelství Taktik. Jsou aktualizovány pro rok 2019 a při přípravě na maturitu a přijímačky by vám rozhodně neměly chybět. Doporučujeme také jejich cvičebnice pro přípravu na přijímací zkoušky středních škol.

Celý článek

článek příprava na přijímačky 2020

Přípravné kurzy na VŠ od podzimu 2019

Chcete se dostat na vysokou? Připravte se na přijímací zkoušky 2020 se zkušenými lektory, doporučenými učebnicemi a to systematicky a pravidelně v přípravném kurzu.

Celý článek

Zobrazit všechny články

PR články

PR článek VŠTE ČB 6 2019 Daněk

Studuje na VŠTE a zároveň rozjíždí vlastní firmu, ve které dává práci spolužákům. Pětadvacetiletý Tomáš Daněk si plní sny

Má jasnou vizi, za kterou si jde pevným krokem. Pětadvacetiletý Tomáš Daněk nastoupil na Vysokou školu technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích s cílem, že se chce dát na podnikání. Někdo by počkal s rozjezdem vlastního byznysu až na ukončení studií, on však nikoliv. Živnost odstartoval již před dvěma lety a postupně začal zaměstnávat i své spolužáky. „O budoucnost se nebojím,“ říká student oboru konstrukce staveb.

Celý článek

PR článek Patrícia Lukáčová 5 2019

Příběh studenta: Jak mě pád telefonu téměř dostal do nemocnice

Není to tak dávno, co jsem se pod vlivem krásného počasí vybrala na túru. Tedy, dalo by se to spíše nazvat jen jakousi jarní procházkou. Mé tělo více nezvládlo. A i když nám už léto klepe na dveře, mně se stále daří udržovat zimní objem. Ze začátku mě hnala představa krásného výhledu, ale po pár metrech prudkého stoupání mě poháněla už jen motivační (někdy až trošku vulgární) slova mých kamarádů.
 

Celý článek

Hledáte si brigádu? Použijte novou službu Ideální brigáda

V současné době jsou studenti, ať už středních, nebo vysokých škol, poměrně nároční. Často však rodiče nejsou schopni platit ze svého všechny jejich aktivity, a proto si studenti hledají brigády, které mohou vykonávat i při studiu. Samozřejmě vysokoškolští studenti to mají jednodušší, neboť jejich rozvrh je mnohem volnější, často si mohou přednášky a semináře nastavit časově podle sebe. Jestliže tedy i vy hledáte přivýdělek, abyste měli nějakou korunu k dobru, nadchne vás nový projekt Ideální brigáda. Prázdniny se navíc blíží, a tak je nejvyšší čas hledat nějakou práci, abyste nestrávili celé dva měsíce jen tak doma. V následujících řádcích vám prozradíme, jak funguje a jak se zaregistrovat.

Celý článek

Při studiu na vysoké nemusíte jen ležet ve skriptech

Člověk v posledním ročníku střední školy nemá moc dobrou představu o tom, jak vypadá vysokoškolský život. Názory starších jsou rozporuplné. Jedni tvrdí, že život na vysoké je fajn, druzí leží od rána do večera ve skriptech. Kde je pravda? Vážně je jedna zkouška na vysoké tak náročná jako celá maturita?

Celý článek

PR článek PlaCla 4 2019 angličtina online

Vše o anglickém jazyce na jednom místě

Nic proti češtině, je to krásný jazyk, ale čím dál víc platí, že bez angličtiny se dnes člověk prostě neobejde. Tak trochu anglicky umíme skoro všichni, každou chvíli ale narazíme na situace, kdy ono “tak trochu” nestačí. Hodí se, když se v těchto případech máme kam obrátit. A právě proto vznikla Angličtina online, web, kam lidé míří, ať už hledají materiály k samostudiu angličtiny nebo třeba kurzy angličtiny, které aktuálně nabízí české jazykové školy. Populární je také možnost vybrat si tu přímo lektora, překladatele nebo tlumočníka angličtiny podle toho, jak ho jeho studenti nebo zákazníci ohodnotili.

Celý článek

PR článek VŠTE ČB 4 2019 Kůs

Tomáš Kůs: Na jiných školách bych byl jen obyčejné číslo, na VŠTE nikoliv

Říká o sobě, že je workoholik, což je označení skutečně trefné, protože aktivity čtyřiadvacetiletého Tomáše Kůse, studenta Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích, zasluhují obdiv. Před časem se v médiích psalo o bugině, kterou studenti VŠTE sestavili, přičemž za realizací stál tým vedený právě Tomášem a jeho bratrem Martinem. Bugina, to je ale jen jeden zářez na pažbě mladého muže, který pochází ze Strakonic a posledních pět let žije v Českých Budějovicích.

Celý článek

PR článek UNOB 3 2019

Studuj techniku a vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na Fakultě vojenských technologií Univerzity obrany a zajistíš si jistotu pro budoucnost. Navíc armáda ti dá jistotu stabilního solidního platu a perspektivu kariérového růstu.

Celý článek

PR článek jak připravit děti z dětského domova na život po domově 2 2019

O krok napřed: Jak připravit děti z dětského domova na život po domově

Děti z dětských domovů to na pomyslné startovací čáře do dospělosti nemají vůbec lehké. Podle průzkumu Integrace dětí z dětských domovů do společnosti téměř polovina z nich při opuštění dětského domova neví, kde bude bydlet nebo jakou bude mít práci. Místní akční skupina Hradecký venkov se snaží být o krok napřed, a to doslova. Svým projektem, který nese stejné jméno, pomáhá připravit mladé lidi odcházející z dětského domova na reálný život.

Celý článek

Zobrazit všechny PR články