Vyhledej...

školu/fakultu
přípravný kurz
učebnici
seminárku
ve fulltextu

Články

Články - kde se ještě můžete přihlásit na VŠ?

Které vysoké školy přijímají přihlášky i teď v 1. nebo ve 2. kole?

Většina veřejných a státních vysokých škol uzavřela příjem přihlášek v únoru a v březnu. I na jaře a v létě ale můžete uspět s podáním přihlášky. Rozpis podle jednotlivých škol najdete v příloze k článku. Přihlášky navíc přijímají soukromé vysoké školy (obvykle do konce září), vyšší odborné školy a jazykové školy pro pomaturitní jazykové studium. 

Celý článek

článek brigády seminarky kampomaturite vysokeskoly.com 4 2019

Novinka - najděte si brigádu

Najděte si brigádu v celé ČR nebo v zahraničí - nově v sekci Brigády.

Celý článek

Články - na které vš se dostanete bez přijímaček

Na které fakulty se dostanete bez přijímaček?

Aktualizováno o 2. kola. V našem přehledu najdete ty fakulty, kde se alespoň na 1 obor můžete dostat bez přijímací zkoušky. Na mnoha dalších oborech vám navíc přijímací zkoušky prominou - stačí mít určitý studijní průměr, absolvovat příslušný počet let vybraný předmět, vykázat účast v olympiádě nebo soutěži z daného předmětu. Přehled všech oborů by byl hodně dlouhý, konkrétní obory najdete na www.VysokeSkoly.com. Tam zveřejňujeme také kontakty na studijní oddělení, kde doporučujeme informace o přijímacím řízení ověřit.
 

Celý článek

článek časopis 37 duben 2019 kampomaturite.cz titulka

Přečtěte si nové číslo časopisu KamPoMaturite.CZ

Dubnové číslo časopisu KamPoMaturitě.CZ poputuje k maturantům v celé ČR. Prolistujte si jej nebo stáhněte zdarma na www.Casopis.KamPoMaturite.cz. Přečtěte si o statusu studenta, podívejte se, které školy ještě přijímají přihlášky, nebo vyzkoušejte profesní test Scio Personline.

 

 

Celý článek

článek nové učebnice Taktik 2019

Nové učebnice 2019: Přijímačky a maturita v pohodě

Nově v našem e-shopu najdete učebnice pro přípravu na maturitu a přijímací zkoušky VŠ od nakladatelství Taktik. Jsou aktualizovány pro rok 2019 a při přípravě na maturitu a přijímačky by vám rozhodně neměly chybět. Doporučujeme také jejich cvičebnice pro přípravu na přijímací zkoušky středních škol.

Celý článek

článek příprava na přijímačky 2020

Přípravné kurzy na VŠ od podzimu 2019

Chcete se dostat na vysokou? Připravte se na přijímací zkoušky 2020 se zkušenými lektory, doporučenými učebnicemi a to systematicky a pravidelně v přípravném kurzu.

Celý článek

články - status studenta

Status studenta 2019 - do kdy jste studenty po maturitní zkoušce?

Status studenta je pojem, který zahrnuje všechny studentské výhody. Zdravotní pojištění hrazené státem, úlevy na daních, studentské slevy na dopravu a další. V praxi ho upravuje 7 zákonných norem, jejichž bludištěm vás provede náš článek. Podívejte se na shrnutí - zůstane mi po maturitě status studenta? Do kdy jsem studentem po VŠ/VOŠ?

Celý článek

Jak se dostat na nejžádanější obory vysokých škol KamPoMaturitě.CZ

Jak se dostat na nejžádanější obory vysokých škol

Zajímá vás, kde se na dané obory můžete přihlásit? Jaké jsou konkrétní požadavky k přijímačkám pro rok 2019? Informace pro obory, které neuvádíme v tomto přehledu, najdete na www.VysokeSkoly.com, aktuální informace k 2. kolům a prodloužení termínů pro podání přihlášek pak zde.

Nejžádanější obory doporučujeme nastudovat z našich e-booků - stáhněte si je zdarma, podívejte se na videa: práva, medicína, psychologie, ekonomie, humanitní obory, TSP OSP, Policejní akademie ČR, nejžádanější obory

Nepovedly se vám přijímačky? Přečtěte si, jak napsat žádost o přezkoumání rozhodnutí a podat odvolání.

Celý článek

Zobrazit všechny články

PR články

PR článek PlaCla 4 2019 angličtina online

Vše o anglickém jazyce na jednom místě

Nic proti češtině, je to krásný jazyk, ale čím dál víc platí, že bez angličtiny se dnes člověk prostě neobejde. Tak trochu anglicky umíme skoro všichni, každou chvíli ale narazíme na situace, kdy ono “tak trochu” nestačí. Hodí se, když se v těchto případech máme kam obrátit. A právě proto vznikla Angličtina online, web, kam lidé míří, ať už hledají materiály k samostudiu angličtiny nebo třeba kurzy angličtiny, které aktuálně nabízí české jazykové školy. Populární je také možnost vybrat si tu přímo lektora, překladatele nebo tlumočníka angličtiny podle toho, jak ho jeho studenti nebo zákazníci ohodnotili.

Celý článek

PR článek VŠTE ČB 4 2019 Kůs

Tomáš Kůs: Na jiných školách bych byl jen obyčejné číslo, na VŠTE nikoliv

Říká o sobě, že je workoholik, což je označení skutečně trefné, protože aktivity čtyřiadvacetiletého Tomáše Kůse, studenta Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích, zasluhují obdiv. Před časem se v médiích psalo o bugině, kterou studenti VŠTE sestavili, přičemž za realizací stál tým vedený právě Tomášem a jeho bratrem Martinem. Bugina, to je ale jen jeden zářez na pažbě mladého muže, který pochází ze Strakonic a posledních pět let žije v Českých Budějovicích.

Celý článek

PR článek UNOB 3 2019

Studuj techniku a vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na Fakultě vojenských technologií Univerzity obrany a zajistíš si jistotu pro budoucnost. Navíc armáda ti dá jistotu stabilního solidního platu a perspektivu kariérového růstu.

Celý článek

PR článek jak připravit děti z dětského domova na život po domově 2 2019

O krok napřed: Jak připravit děti z dětského domova na život po domově

Děti z dětských domovů to na pomyslné startovací čáře do dospělosti nemají vůbec lehké. Podle průzkumu Integrace dětí z dětských domovů do společnosti téměř polovina z nich při opuštění dětského domova neví, kde bude bydlet nebo jakou bude mít práci. Místní akční skupina Hradecký venkov se snaží být o krok napřed, a to doslova. Svým projektem, který nese stejné jméno, pomáhá připravit mladé lidi odcházející z dětského domova na reálný život.

Celý článek

PR článek VŠTE 2 2019

V laboratořích VŠTE se rodí nové technologie pro Motor Jikov

Zatím největší výzkumný projekt za téměř 35 milionů korun řeší od ledna akademici českobudějovické VŠTE ve školních laboratořích. Na jeho konci v závěru roku 2022 budou kvalitativně nové díly pro automobilový průmysl, vyráběné společností MOTOR JIKOV Slévárna.

Celý článek

PR článek UNOB 1 2019

Univerzita obrany – studium s jistotou uplatnění

Ekonomické zabezpečení již během studia a jistota, že po absolvování školy následuje odpovídající uplatnění v důstojnickém sboru Armády České republiky, patří k hlavním přednostem studia na jediné vojenské vysoké škole v ČR, tedy na Univerzitě obrany.

Celý článek

PR článek MED MU 1 19 studenti

První volba pro studium medicíny? Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

Uvažujete o studiu medicíny a přemýšlíte na kterou fakultu se přihlásit? Děkan Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně prof. Martin Bareš v rozhovoru vysvětluje, proč je právě brněnská fakulta ideální volba. 

Celý článek

Věděli jste, že vysokou školu máte možnost začít studovat již od února?

Pražská vysoká škola podnikání mění pohled na to, kdy se nastupuje na vysokou školu. Už nemusíte čekat do září. Škola nabízí studium již od února 2019 a je doslova průkopníkem studia od letního semestru.

Celý článek

Zobrazit všechny PR články