
přečtěte si zdarma nové číslo časopisu |
Najdete zde informace k nové maturitě.
Připravte se s námi na maturitu! Najdete u nás testy, učebnice, maturitní otázky a přípravné kurzy k maturitě z němčiny, matematiky, českého jazyka a angličtiny.
Co se do časopisu nevešlo - aktuální číslo časopisu KamPoMaturite.CZ můžete zdarma stáhnout zde.
![]() |
Jak udělat maturitu?Stáhněte si zdarma e-book, vyzkoušejte test a podívejte se na doporučenou přípravu k maturitní zkoušce. |
Upraveno o 2. kola. V našem přehledu najdete ty fakulty veřejných VŠ, kde se alespoň na 1 program či obor můžete dostat bez přijímací zkoušky, aniž byste o prominutí přijímaček museli žádat. Na mnoha dalších oborech vám navíc přijímací zkoušky prominou - stačí mít určitý studijní průměr, absolvovat příslušný počet let vybraný předmět, vykázat účast v olympiádě nebo soutěži z daného předmětu. Konkrétní požadavky pro rok 2023 najdete na www.VysokeSkoly.com.
Většina veřejných a státních vysokých škol uzavírá příjem přihlášek v únoru a v březnu. I na jaře a v létě ale můžete uspět s podáním přihlášky. Rozpis podle jednotlivých škol najdete v příloze k článku. Přihlášky navíc přijímají soukromé vysoké školy (obvykle do konce září), vyšší odborné školy a jazykové školy pro pomaturitní jazykové studium. Kromě toho školy vypsaly přijímací řízení také pro ukrajinské studenty v nouzi, informace naleznete na webových stránkách jednotlivých škol a fakult.
Přečtěte si dubnové číslo časopisu KamPoMaturitě.CZ. Prolistujte si je nebo stáhněte zdarma na www.Casopis.KamPoMaturite.cz. Status studenta po maturitě, rozcestník, kam po maturitě, 2. kola přijímaček a další informace.
Připravte se s týmem našich profesionálních lektorů na náročné přijímací zkoušky lékařských či právnických fakult, psychologii, žurnalistiku nebo Policejní akademii ČR. Celoroční přípravné kurzy - nulté ročníky - zahajujeme v říjnu 2023. Kratší kurzy matematiky, TSP, OSP, ZSV a předmětů biologie, chemie a fyziky můžete absolvovat i v průběhu zimy a jara 2023/2024. Komplexní přípravu vám zajistí VIP balíčky. Více informací a přihlášky najdete zde.
Status studenta je pojem, který zahrnuje všechny studentské výhody. Zdravotní pojištění hrazené státem, úlevy na daních, studentské slevy na dopravu a další. V praxi ho upravuje 7 zákonných norem, jejichž bludištěm vás provede náš článek. Podívejte se na shrnutí - zůstane mi po maturitě status studenta? Do kdy jsem studentem po VŠ/VOŠ?
Politologii můžete studovat na 8 fakultách veřejných škol a 3 školách soukromých. Další možnosti vám nabízí zaměření na bezpečnost, strategická studia, mezinárodní vztahy nebo hospodářskou politiku či veřejnou správu - programy včetně náplní najdete na www.VysokeSkoly.com. Šance na přijetí se pohybuje kolem 50 %. Vyzkoušejte ukázkové testy a testy z minulých let, podívejte se na doporučenou literaturu a na náplň a data přijímacích zkoušek.
V příštím roce by se měly jednotné přijímací zkoušky konat opět v polovině dubna, náhradní termíny jsou vypsány v 1. polovině května. Nejpodrobnější informace uvádíme v našem e-booku, stáhněte si jej zdarma.
Státní maturitu zatím nečekají žádné drastické změny. Stejně jako v předchozím roce by se na vysvědčení společné části nemělo objevit známkování (pouze hodnocení uspěl/neuspěl), písemné a ústní zkoušky u ČJ a jazyků zůstávají nadále v profilové části a kromě povinné zkoušky z ČJL mohou studenti u společné části volit mezi matematikou a cizím jazykem.
V článku najdete prázdniny až do roku 2028. A to na základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích. Nechybí ani informace o svátcích, které zasahují do školního roku.
Na kdy připadají svátky a prázdniny ve školním roce 2027/2028?
Čekají vás přijímačky nebo maturita a jste zahlceni informacemi? Připravili jsme pro vás přehledná videa, kde najdete vše, co jste potřebovali vědět.
Znáte to: někam jste si to napsali. Možná telefonní číslo na kousku papírku, nebo snad název knihy na okraji stránky sešitu… Každopádně teď to potřebujete – a rychle. Ale kde to sakra je?
Americký psycholog Howard Gardner nabídnul světu multidimenzionální teorii inteligence, ve které stanovil 8 typů inteligencí. Každý z nás dokáže pracovat se všemi těmito typy, ovšem některé u nás převládají a jiné jsou naopak více upozaděny. To je důvod, proč každému z nás jde něco jiného.
Neudělali jste některý z předmětů státní maturity? Nebo vás "vylili" od zkoušky profilové části? Případně vás skolila chřipka a místo na potítku jste skončili v posteli? Co teď musíte udělat, jaké termíny si ohlídat, a do kdy jste považováni za studenta, čtěte v našem článku.
Až do 1. prosince máte čas na podání přihlášky k maturitě. Bude pro vás menší zlo matematika nebo druhý jazyk? Pozor hlavně na němčinu, na které tradičně ztroskotá kolem pětiny maturantů. Vyplatí se vyzkoušet si aspoň 2 nebo 3 testy z minulých let, které najdete na našich stránkách. Profilová část maturity probíhá od 1. dubna, v květnu pak propukne společná část státní maturity.
Od té doby, co člověk usedl do školních lavic, se více či méně potýká s kolísáním nebo absencí motivace. V mém článku se dále dozvíte, jaké jsou příčiny ztráty motivace k učení, jak rozpoznat rozdíl mezi vnitřní a vnější motivací a jak znovu nalézt ztracenou motivaci a pustit se s chutí do učení.
Mohlo by vás také zajímat:
Průvodce maturitou: Co, kdy, kde, kritéria hodnocení, vzorové i ostré testy
Do maturitní zkoušky už není daleko a je načase nachystat si plán boje. Dobrá příprava na maturitu nespočívá jen v naučení se látky – přesouvání učiva z poznámek a knih do hlavy je jen jednou z mnoha fází celé maturitní bitvy. Mnoho studentů se například s plnou vervou pustí do učení, ale pak zjistí, že jim nezbývá čas nebo k některým tématům nemají žádné podklady. Abyste z maturitního pole neodešli poražení, zpracovali jsme pro vás společně s portálem Seminárky.cz rady a návody, jak se na velký den D připravit. Ujasníte si, kde získat další zdroje pro vypracování maturitních otázek, učebnice a materiály v tištěné podobě, jak se připravit na poslední chvíli díky e-learningu v online přípravných kurzech k maturitě, a kde získat ostré i vzorové testy k maturitě z minulých let.
Maturita nebo přijímací zkoušky na vysokou školu jsou v nedohlednu? Nenechte se uchlácholit tolika měsíci, které vás dělí od doby, než to všechno vypukne. Maturita i přijímačky vyžadují nastudování velkého objemu látky naráz a do toho musíte zvládat běžný průběh školního roku a další povinnosti. V článku vám proto poradíme, jak si všechny úkoly během následujícího školního roku rozdělit, abyste maturitou a přijímačkami prošli s úspěchem a hlavně bez zbytečných nervů a obav.
Mohlo by vás také zajímat:
Průvodce maturitou: Co, kdy, kde, kritéria hodnocení, vzorové i ostré testy
Podívejte se, jak se na dostat na nejžádanější obory - stáhněte si e-booky zdarma, podívejte se na videa: práva, medicína, psychologie, ekonomie, humanitní obory, TSP OSP, Policejní akademie ČR
Potřebujete připravit na přijímací zkoušky? Podívejte se na učebnice a kurzy k přípravě na přijímačky.
Jak se dostat na nejžádanější obory vysokých škol
Zvážili jste, kam se vydat po maturitě? Shrnujeme hlavní výhody a nevýhody jednotlivých možností.
V předchozích částech maturitního seriálu jsme pro vás s portálem Seminarky.cz shrnuli základní rady, jak se připravovat na maturitu, a informace o společné části. V tomto dílu se blíže podíváme na profilovou část, která je specifická pro jednotlivé střední školy.
V minulém díle seriálu o maturitě jsme vám společně s portálem Seminarky.cz dáli tipy na obecnou strategii přípravy k vaší velké zkoušce. Tentokrát se podíváme na tři předměty, s nimiž se jako s povinnými setkáte u společné části maturity, a to český jazyk a literaturu, matematiku a cizí jazyk. Český jazyk a literaturu absolvují všichni studenti, u druhého předmětu povinné části si můžete zvolit mezi matematikou a cizím jazykem.
Studium někdy není opravdu hračka a vyplatí se proto spojit své síly. Přes 24 000 studentů si už svůj tým vybralo a jako uživatelé portálu Seminárky.cz si vzájemnou spoluprací usnadňují učení a zpříjemňují školní léta. Přidejte se k nim nyní i vy a společně kopejte za Seminárky.cz – nově navíc uživatelé, kteří jsou i našimi fanoušky na Facebooku, získají jednu placenou práci z databáze zdarma!
Seminárky shromažďují především studentské práce, ale v naší databázi najdete také materiály zpracované odborníky, kteří se v dané oblasti nebo tématu profesně pohybují. Abyste jich mohli využít co nejlépe, připravili jsme pro vás tento rozcestník. Přes něj se snadno a bez zbytečných průtahů dostanete k profi pracím z předmětu, který vás zajímá.
Kdo vám řekne lépe, jak vyzrát na studium na vysoké škole, než ti, kdo na ní studují? Oslovili jsme proto studenty veřejných i soukromých vysokých škol z celé republiky, aby nám prozradili své zkušenosti. Z výsledků ankety na www.Seminarky.cz jsme pro vás vybrali ty nejzajímavější informace - v prvním díle o úskalích přijímacích zkoušek.
Seminární práce obvykle nevisí ve vzduchoprázdnu, ale využívá informace, argumenty nebo názory získané z dalších zdrojů. Dobrá práce s odkazy na literaturu a citacemi je nejen klíčovou součástí autorské etiky a formálních publikačních zásad, ale dokonce nám ji ukládá i zákon. Než svoji seminárku odevzdáte, přesvědčte se proto, že je dokonalá i v tomto směru. Společně s portálem www.Seminarky.cz vám poradíme, jak na to.
Životopis by v ideálním případě měl být přizpůsoben každé konkrétní pracovní nabídce. Při popisu vaší dosavadní praxe totiž můžete vypíchnout činnosti, které jsou uvedeny v daném inzerátu a tím zůstat v sítu personalisty. Totéž samozřejmě platí pro motivační dopis.
Hledáte práci? Víte co, kde, kdy, jak a za kolik chcete dělat? Odpověď na většinu otázek už určitě znáte, ale nezaškodí si informace shrnout.
Zajímá vás, jak se připravit na přijímačky nebo maturitu? Co obnáší přípravné kurzy a práce lektora? Čtěte v rozhovoru s lektorkami našich přípravných kurzů Amos.
Máte maturitu, chtěli byste prohloubit kvalifikaci, ale na vysokou ani do praxe se nechystáte? Chcete zjistit všechno o vyšších odborných školách? Nebo potřebujete zjistit možnosti studia a porovnat je s vysokými školami? Vše zjistíte v adresáři VyssiOdborneSkoly.com.
Nestačí se jen „našrptat“, zvlášť když přesně nevíte, co všechno se máte učit. Na tak důležitý krok, jako je maturita a po ní přicházející přijímací zkouška na vysokou školu, je třeba se připravit skutečně důsledně a s dostatečným předstihem. Oslovili jsme proto MUDr. Janu Schmidtovou, která pracuje jako psychoterapeut a psychiatr již více než devět let, a zeptali se jí, jak se z pohledu odborníka dá den „D“ v pohodě zvládnout.
AMOS – KamPoMaturite.cz, s.r.o.
Dukelských hrdinů 21
Praha 7
170 00
info@kampomaturite.cz
+420 606 411 115
Volejte
Můžete zvolit, jakým způsobem budou vaše osobní údaje využívány.