Vysoká škola obchodní v Praze již patnáct let vychovává odborníky zejména na oblast cestovního ruchu a letecké dopravy. Škola studenty vzdělává nejen v teoretické rovině, ale zaměřuje se i na získání praktických dovedností. Cílem je, aby se čerství absolventi uchytili na trhu práce co nejdříve na takových pracovních pozicích, o které mají zájem. Studenti zde proto absolvují prakticky založené předměty i povinnou praxi, škola úzce spolupracuje s předními firmami a v neposlední řadě v loňském roce pro studenty otevřela Kariérní centrum.
Pokud chcete studovat obory, které se neustále vyvíjí, investuje se do jejich rozvoje mnoho finančních prostředků a vědeckého úsilí a jejich studium tedy rozhodně má smysl, přihlaste se na Vysokou školu obchodní v Praze. Na bakalářském stupni studia si můžete vybrat například z Cestovního ruchu, Letového provozu nebo Rozvoje lidských zdrojů v ekonomice dopravy, na magisterském pak z Managementu cestovního ruchu nebo Managementu leteckých podniků. Po jejich absolvování získáte titul inženýr.
Praxe je základ
Vysoká škola obchodní (VŠO) klade kromě teorie velký důraz na praktickou stránku vyučování. Studenti se tak zapojují do konkrétních projektů, které se často skutečně realizují. Jedním z předmětů orientovaných na praxi jsou například Případové studie v cestovním ruchu. Posluchači se v nich zaměřují na propagaci České republiky jako zajímavé destinace pro cizince i tuzemskou turistiku. Škola od svých studentů zároveň požaduje absolvování praxe v relevantním oboru.
Široká spolupráce
VŠO dbá na to, aby studenty vyučovaly kapacity z oboru cestovního ruchu, letectví a personalistiky. Přednášky vedou zkušení odborníci z praxe se znalostmi o současném stavu v oboru. Škola úzce spolupracuje například s Českým Aeroholdingem, který sdružuje společnosti působící v oblasti letecké dopravy, s agenturou CzechTourism, jejímž základním cílem je propagace České republiky jako cestovní destinace nebo s Národním památkovým ústavem. Díky tomu se studenti zapojují do praktických projektů na mezinárodní úrovni a navazují kontakty s potenciálními zaměstnavateli.
Kolik umíš jazyků…
V dnešní době je prakticky samozřejmostí dobrá znalost alespoň jednoho cizího jazyka, v kariérní sféře obzvlášť. Zlepšit si znalost cizího jazyka mohou studenti nejen v rámci výuky, ale mohou vyrazit na zkušenou a za studie do zahraničí. VŠO spolupracuje s několika zahraničními univerzitami, které umožňují výměnné studentské pobyty v rámci programu Erasmus. Erasmus je mezi studenty velmi oblíbený. Ročně díky němu vycestuje zhruba 7 000 vysokoškoláků, kteří v zemích Evropské unie studují svůj obor v cizím jazyce. Studenti VŠO mohou vycestovat například do Německa, Itálie, Španělska nebo Velké Británie.
Dlouhodobý projekt pro podporu absolventů v jejich kariéře a získání vysněné pracovní pozice v oboru na Vysoké škole obchodní vyústil v otevření Kariérního centra. To zájemcům o zaměstnání z řad studentů a absolventů VŠO pomáhá zjistit, jaký je jejich potenciál, radí jim, jak si budovat kariéru nebo jak trénovat tzv. měkké dovednosti – zvládání stresu, organizaci práce, samostatnost. Své služby nabízí bezplatně do jednoho roku od ukončení studia. Kariérní centrum zkrátka nabízí komplexní poradenství, díky kterému budou absolventi VŠO o něco napřed před ostatními.
Přihlášky ke studiu Vysoké školy obchodní v Praze můžete podávat až do konce září. Více informací se dozvíte na www.vso.cz nebo na Dnech otevřených dveří, které se konají 9. a 23. září vždy od šestnácti hodin.