Studium si naplánujte
Nikdy není dobré se učit překotně a na poslední chvíli. Studenti některých vysokých škol, například již zmíněných práv, si musejí před každou zkouškou osvojit kvantum znalostí, vstřebat stovky stran informací. Proto si už dopředu stanovte jasný plán, jak dlouho vám učení zabere. Podle toho pak zjistíte, kolik hodin denně si na učení vyhradit. Systematické naplánování je základem úspěchu ve zkouškovém období.
Zkoušky neplánujte příliš natěsno
Pokud vás čeká větší množství zkoušek, je lepší si je raději rozvrhnout do celého období. Naopak, dáte-li si všechny termíny do jednoho týdne, je pravděpodobné, že se na některý předmět nepřipravíte dostatečně a zkoušku pak stejně budete muset znovu absolvovat v pozdějším termínu.
Odpočiňte si
Při déletrvajícím studiu se můžete cítit unavení po psychické stránce. Proto je důležité si vždy po pár hodinách dát pauzu, dobře se najíst, případně si třeba na chvíli zajít do přírody, na kolo apod. I krátký odpočinek vám dodá novou energii, učení pak půjde snadněji.
Pracujete při studiu? Upravte si pracovní dobu
Práce při studiu je pro mnohé vysokoškoláky nezbytná, aby si zajistili potřebné finance. Pakliže je to možné, zkuste si na zkouškové období u svého zaměstnavatele sjednat kratší pracovní dobu, případně si raději vezměte dovolenou.
Využívejte pouze osvědčené materiály
Základem úspěšného studia je mít k dispozici kvalitní podklady. Vyvarujte se učení z dokumentů a prací, které jste si stáhli odněkud z internetu, nemusejí být správné a vy se pak budete učit nesmysly. Raději si získejte potřebné informace od ostatních studentů – kolegů.
Ti z vás, kteří se na VŠ teprve chystají, jistě hledají možnosti, kde studovat. Dobré zázemí a atraktivní studijní programy nabízí Vysoká škola Praha. Je zaměřená hlavně na právo a podnikání, což jsou obory, v nichž hledá uplatnění velké množství absolventů gymnázií i ostatních středních škol.