Původně měl Patrik Jankovský podanou přihlášku na jinou školu. Na poslední chvíli měl však ředitel Unicorn University Marek Beránek na jeho střední škole přednášku, které se Patrik zúčastnil. „Strašně mě oslovila,“ vzpomíná. Rychle se tedy přihlásil na program Softwarové inženýrství a nastoupil do prvního ročníku. V průběhu studia však zjistil, že ho více zajímá spíše management IT, a tak přestoupil do programu Management ICT projektů. „Programování mě bavilo, ale víc mě zaujal celý proces před tím. Než se vůbec začne programovat, musí se udělat průvodní přípravy, aby vše dopadlo podle plánu a dodalo se to, co je potřeba,“ říká.
Během studia ho však čekal ještě jeden důležitý mezník. Našel si totiž práci v IT firmě, která měla být původně jen na poloviční úvazek. Po měsíci mu však nabídli pozici na full time a rovnou ho vyslali pracovně do Anglie, kam se také na 4 roky přestěhoval. Škola mu ani v této změně nebránila, a tak mohl studovat a k tomu pracovat v zahraničí. „Dlouhodobě si zakládáme na individuálním přístupu ke studentům a pracovně je chceme také maximálně podpořit,“ říká Marek Beránek.
Mladí lidé z praxe
Jankovský také vyzdvihuje i kvalitní vyučující, kteří na Unicorn University působí. „Nikdy tam nebyli typičtí profesoři, ale především mladí lidé z praxe. Ať už ze samotného Unicornu nebo z jiných firem,“ chválí. Dodává, že předměty byly stavěny tak, aby člověk pochopil podstatu a zároveň si rozvinul kritické myšlení, naučil se univerzálně přemýšlet a daný problém zanalyzovat. „Byla to ideální kombinace soft a hard skills.“ Oceňuje také to, že na škole získal velmi široký rozhled od ekonomie přes účetnictví až po programování, algoritmizace nebo projektový management.
Absolventi jsou kvalitně připraveni
Dnes pracuje již druhým rokem v Alze jako ředitel IT, kdy má na starosti logistiku, HR, finance a reklamace. „Myslím si, že základy, jako je široký záběr a schopnost pracovat v týmu, jsou vlastnosti, které jsou pro mé zaměstnání potřeba. A to mi Unicorn University dala. Výuka nebyla one man show, ale naopak se zaměřovala na týmovou spolupráci.“
V rámci své práce se často setkává s kolegy z Unicornu. „Pracuje u nás několik lidí, kteří tenkrát ještě Unicorn College absolvovali,“ říká. Zároveň doplňuje, že se setkává i s absolventy Unicorn University, a přestože nepracují přímo pod ním, slyší na ně pozitivní zpětnou vazbu. „Vnímám, že absolventi z Unicorn University jsou kvalitně připraveni.“
Zajímá vás více příběhů našich studentů či absolventů? František Raszyk se díky Unicorn University dostal do své vysněné firmy. Jan Bambousek zase absolvuje praxi v Pojišťovně VZP, kde společně s kolegou vytváří aplikaci, která slouží ke sledování a vykazování práce na home office. Za to jim pojišťovna zaplatí školné na příští rok.