V mnohých školách vypadá dálkové studium tak, že jsou studenti necháni napospas tomu, co se sami naučí. „Dálkařům“ se vlastně nikdo moc nevěnuje. Dostanou materiály, na které se mají podívat, a pak je z nich někdo vyzkouší. Jde o pohodlnou cestu za titulem, ale opravdu má takové studium smysl?
Pražská Střední škola gastronomická a hotelová s.r.o. ukazuje, že to může fungovat i jinak
Pražská SŠGH se snaží pojmout dálkové studium jinak. Sama se označuje za specialistu na dálkové studium, „dálkaři“ totiž tvoří více než polovinu jejich studentů. Běžně s nimi komunikují, vycházejí jim vstříc a snaží se jim předat maximum znalostí. Centrum studijní podpory je k dispozici denně od 8 do 19 hodin – myslí tedy i na ty, kteří se učí v nestandardní dobu.
SŠGH nabízí dálkové studium pro všechny. Je jedno, zda je uchazečem člověk, který dokončil pouze základní vzdělání, nebo někdo, kdo si chce po výučním listu doplnit maturitu. Mimochodem, lze to i naopak, s maturitou si doplnit výuční list. Škola nabízí obory z oblastí hotelnictví, gastronomie, podnikání a cestovního ruchu, což jsou dnes populární odvětví.
Jazykové kurzy i kurzy efektivního učení jako bonus
Důkazem, že škola o své studenty dálkového studia opravdu pečuje, jsou i různé kurzy navíc. Kdo se chce vzdělávat, má možnost. Ještě před nástupem ke studiu je možné absolvovat vstupní kurz angličtiny či ruštiny. Vhodné je také projít si kurz efektivního učení. Na závěr studia se bude hodit zase služba profesního poradce. Škola dokonce spojuje své studenty se zaměstnavateli.
Studenti dálkového studia na SŠGH prostě nejsou odstavení na druhé koleji, jak je tomu na většině škol.