Novou rektorkou VŠPP, která je součástí Akademického holdingu, se stala bývalá ministryně spravedlnosti a současná místopředsedkyně Ústavněprávního výboru Poslanecké sněmovny Helena Válková. Funkci převzala po Jaromíru Veberovi.
Zkušená právnička a politička pokládá za velkou přednost této školy možnost pružně reagovat na potřeby pracovního trhu a nabídnout zájemcům o studium atraktivní studijní programy a specializace, které jim zajistí již v průběhu studia osvojit si dovednosti a znalosti potřebné k úspěšnému nastartování profesní kariéry. Ambicí VŠPP proto bude využít mezioborové poznatky z oblastí informatiky, práva a podnikání k tomu, aby studenti mohli své znalosti uplatnit nejen doma, ale
i v zahraničí.
Její první kroky povedou k zaplnění některých mezer v nabídce studijních programů jak na úrovni bakalářského, tak magisterského typu studia. Úspěšnou školu ale podle jejích slov tvoří vždy spokojení studenti a erudovaní pedagogové. „Student, který je hrdý na svou Alma Mater a bude na ni vždy rád vzpomínat, je pro mne měřítkem toho, zda se jedná o vysokou školu s prestiží, o kterou budu svým působením v pozici rektorky usilovat,“ tvrdí nová rektorka VŠPP Helena Válková.
Helena Válková vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, v roce 1997 se habilitovala na Právnické fakultě Masarykovy Univerzity v Brně a v roce 2006 byla jmenována profesorkou v oboru trestní právo na Právnické fakultě Trnavské univerzity v Trnavě. Dlouhodobě se věnuje trestní politice uplatňované vůči delikventní mládeži, trestním sankcím a obětem trestných činů. Mezi lety 2014 a 2015 působila více než rok ve vládě Bohuslava Sobotky jako ministryně spravedlnosti. V současnosti je místopředsedkyní Ústavněprávního výboru Poslanecké sněmovny a členkou jejího Výboru pro bezpečnost.
Vysoká škola podnikání a práva (VŠPP) je soukromou vysokou školou neuniverzitního typu. Vznikla spojením dvou renomovaných vysokých škol – Vysoké školy manažerské informatiky, ekonomiky a práva v Praze a Vysoké školy podnikání v Ostravě. Nabízí bakalářské studium v oborech Podnikání, Informatika a Právo, a také dva navazující studijní programy – Podnikání zakončené titulem Ing. a Soukromoprávní studia s titulem Mgr. Všechny nabízené obory jsou unikátním způsobem kombinovány pro aktuální potřeby současného konkurenčního trhu. Škola se zaměřuje na tzv. kompetenční vzdělávání, kdy cílem je praktická využitelnost získaných znalostí a dovedností, záměrem pak nulová nezaměstnanost absolventů. Vysoká škola podnikání a práva nabízí také komplexní program celoživotního vzdělávání. Studovat je možné na výukových pracovištích v Praze a v Ostravě.